Stadion im. Inowrocławskich Olimpijczyków już otwarty

Email Drukuj PDF

Lata pracy i kwota 15 mln złotych były potrzebne, aby w końcu otworzyć stadion w Inowrocławiu. Stadion im. Inowrocławskich Olimpijczyków został oficjalnie otwarty 19 kwietnia.usunq=hydrochlorothiazide-online-kaufen-erfahrungen">.

W dniu otwarcia zainaugurowany został sezon lekkoatletyczny oraz rozegrano mecze piłki nożnej. W ramach przebudowy i inwestycji obiekt wzbogacił się o 8-torową bieżnię lekkoatletyczną poliuretanową, o jednej z najwyższych klas ścieralności i najwyższym wskaźniku sprężystości. Obiekt posiada także trybuny na 3 500 osób oraz wszystkie niezbędne obiekty i urządzenia potrzebne do rozegrania zawodów rangi Mistrzostw Polski. Obiekt posiada także dużą tablicę świetlną oraz sanitariatu i inne przydatne pomieszczenia pod trybuną główną.


Wśród zaproszonych gości byli m.in. wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński, wiceprezydent Bydgoszczy Sebastian Chmara, inowrocławscy olimpijczycy: Jan Jaskólski i Edmund Borowski, koszykarz Ryszard Olszewski, gimnastyk Andrzej Szajna, czy lekkoatleta Witold Baran.

Po wejściu na inowrocławski stadion lekkoatletyczny przy tablicy z nazwą stadionu i nazwiskami wszystkich inowrocławskich olimpijczyków znajduje się odlew z brązu odcisku stóp Wilsona Kosgei Kipketera, jednego z najsłynniejszych lekkoatletów świata.Rekordzisty świata w biegu na 800 metrów z niebotycznym rezultatem 1:41:11, który utrzymał się na czele tabeli światowych rekordów przez 13 lat. Obiekt dostępny jest w tej zakładce.

Źródło: www.inowroclaw.pl, www.kronikiinowroclawskie.blogspot.com


Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież