belkatop

FACEBOOK

AKTUALNOŚCI

 • Belgrad: Swoboda wicemistrzynią Europy na hali

  Ewa Swoboda, trzecia przed rokiem podczas halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie awansowała o jedną lokatę w klasyfikacji po dyskwalifikacji Ukrainki Ołesii Powch.

TOP POLSKA

Kobiety

60 m 7.18 Ewa SWOBODA
200 m 23.12 Anna KIEŁBASIŃSKA
400 m 51.78 Justyna ŚWIĘTY-ERSETIC
800 m 2:00.70 Angelika CICHOCKA
1000 m 2:45.14 Magdalena KRAWCZYK
1500 m 4:06.35 Angelika CICHOCKA
3000 m 8:53.63 Sofia ENNAOUI
5000 m 20:22.75 Katarzyna ROSIKOŃ
60 m pł K 8.16 Karolina KOŁECZEK
Wzwyż 1.85 Aleksandra NOWAKOWSKA
Tyczka 4.25 Agnieszka KASZUBA
W dal 6.34 Anna JAGACIAK MICHALSKA
Trójskok 13.58 Anna JAGACIAK MICHALSKA
Kula (4) 18.77 Paulina GUBA
5-bój 4385 Adrianna SUŁEK
Chód 3 km 12:54.93 Katarzyna ZDZIEBŁO

OBIEKTY

 • Gmina Osie: stadion i boisko do 2019

  W Gminie Osie (pow. świecki) powstanie nowy stadion lekkoatletyczny oraz boisko do piłki nożnej. Obiekt tartanowy będzie posiadał bieżnię 400 metrową, cztery tory na łukach oraz sześć na prostej, wartość obu inwestycji to około 5 mln złotych.

ZAPOWIEDZI

 • Białystok: Mityng Gwiazd na rynku

  20 maja białostocki rynek zamieni się w arenę zmagań najlepszych lekkoateltów z całego kraju w konkurencjach technicznych. W programie zawodów trzy konkurencje: skok wzwyż, skok o tyczce i pchnięcie kulą, swoją obecność potwierdzili m. in. Piotr Lisek, Sylwester Bednarek czy Michał Haratyk.

A+ A A-
 • Kategoria: Blog
 • Odsłony: 606

PŻPS: Polscy lekkoatleci na gazie

Ogromny skandal i aferę wywołał donos do mediów i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na temat złamania regulaminu przez naszych czołowych lekkoatletów. Ogromna Liczba piwa jaką posiadali w pokoju (łącznie kilka buteleczek na kilka osób) – spowodowała ich eksmisję z hotelu znajdującego się na terenie Amerykańskiego Centrum Olimpijskiego w Chula Vista.

Wszak w Ameryce regulamin to regulamin i łamać go nie można, tym bardziej, gdy pojawiają się Polacy i jest obawa przed zniknięciem prześcieradeł, sprzętu lekkoatletycznego i tartanu z miejscowego stadionu. Media donoszą o aferze na skalę ogólnoświatową, właśnie przez piwo jakie nasi zawodnicy w mieli w pokojach, jednak nie wiadomo którzy dokładnie i w jakich ilościach.

Ja poszedłem krok dalej i z sekretnego źródła wiem (od pań sprzątających w hotelu i mówiących w jednym ze wschodnich dialektów – danych nie zdradzę) – że chodziło o obawę przed stratą wielu cennych przedmiotów jak prześcieradła, ręczniki i tartan z miejscowego stadionu.

Moje źródło donosi, że nasi sportowcy planowali wywieźć z hotelu kilkanaście prześcieradeł, w które zawinięte miały być poprzeczki do skoku wzwyż oraz stojaki. W materacach do skoków nasi zawodnicy planowali wywieść także dziesiątki kul do pchnięcia kulą, a na puste butelki chcieli zwijać tartan z ośrodka w Chula Vista. Ręczniki miały służyć jako nośnik piasku z miejscowej plaży, który miał ostatecznie wylądować w Spale w jednej ze skoczni do skoku w dal.

Ich plany zostały jednak pokrzyżowane przez jedną z osób przebywających w kraju, która być może zmontowała kamerkę szpiegującą lub też dostała zdjęcie na popularnej aplikacji Snapchat. Nie wiemy co kierowało osobą, która dopuściła się donosu, ale zapewne obawa przed nowym sprzętem lekkoatletycznym w kraju, który mógłby jeszcze bardziej poprawić znakomite wyniki naszych sportowców.

Niestety nie jest wytłumaczeniem wysoka temperatura, okres przed sezonowy jak i inne czynniki mające na celu poprawę samopoczucia i relaksu naszych zawodników. W mediach pojawia się także informacja o powołaniu specjalnej spec komisji, która zajmie się wyjaśnianiem tego skandalu.

----

Dawno temu prowadziłem serię wpisów pół żartem pół serio, teraz nadarzyła się idealna ku temu okazja. Całość na charakter żartobliwy i nie ma na celu ukazaniu w złym świetle jakiejkolwiek postaci "afery"