pzpsKażdy z nas zna narzędzie do komunikacji i promocji samego siebie jaki są media społecznościowe, a w szczególności facebook. Założenie konta i strony na portalu trwa chwilę, tyle samo co napisanie raz dziennie wpisu – jednak dla wielu to rzecz niebywale ciężka, równie jak zdobycie sponsora czy odbiorców, ale jak w lekkiej tak i w życiu – bez uporu i systematyki nie ma wyników.

pzpsNa dniach kraj obiegła "afera hotelowa", czego przykładem są dziesiątki wpisów na jakże poczytnych stronach typu Onet, Przegląd Sportowy czy Pudelek. Chodzi o skandaliczne zachowanie i posiadanie butelek z alkoholem wysokoprocentowym, bo około 5% w pokojach naszych czołowych lekkoatletów. Mowa o amerykańskim napoju, zwanym w kraju nad Wisłą zupą chmielową.

brKrótki i treściwy wpis na temat najlżejszych kolców do biegania jakie znalazłem w internecie. W zasadzie każde kolce do biegania nadają się do dystansów od 60 do 10 000 metrów (poza tymi do skoków), jednak im but sztywniejszy i bardziej dynamiczny tym lepszy do biegania sprintów. Jednak często decydujący wpływ w wyborze ma cena i waga. Które kolce w tym zestawieniu wypadły najlepiej?

 

 

kolceW tym tygodniu zadałem proste pytanie na swoim portalu Nastadiony.pl dotyczące sprzętu sportowego oraz ulubionych marek fanów portalu. Wyniki nie są zaskakujące, jednak deklasacja jednego z gigantów jest kosmiczna. Czy to oznacza monopol na rzeczy lekkoatletyczne nie tylko w naszym kraju ale i na świecie? Czy ktokolwiek jest wstanie zdetronizować NIKE?

 W ankiecie udział wzięło ponad 350 osób.

 

 

tabel kolce nikeKolce lekkoatletyczne są tak samo potrzebne jak woda rybom. Które kolce lekkoatletyczne firmy NIKE w sezonie 2017 są najbardziej wartościowe? Które kosztują najmniej, a które najwięcej? Które mają najlepszy stosunek ceny do wagi i jakości? Te oraz kilka innym pytań w zbiorczym zestawieniu kolców tej firmy na sezon - wiosna 2017.

Zestawienie zostało stworzone pod kątem przydatności butów do biegania sprintów. Znajdują się tutaj również kolce dość wszechstronne jak Maxcaty czy kolce do biegów średnich, w których wiele osób zaczyna przygodę z lekkoatletyką.

nike logoPrzyszłe Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku odbędą się w kraju kwitnącej wiśni, kraju który zdaje się przygotowywać do tej imprezy wzorcowo bez zbędnych opóźnień i afer. Podobnie starają się przygotować dwie potężne firmy produkujące sprzęt sportowy - NIKE oraz New Balance - jedni jak i drudzy już od 2-3 lat werbują w swoje szeregi młodych adeptów polskiej lekkiej atletyki zasypując ich ofertami sponsoringu i sprzętem sportowym.

 

 

 

domtel falstartNie jeden z lekkoatletów popełnił w swoim życiu przewinienie jakim jest falstart. Ciężko ich uniknąć będąc zdenerwowanym, czy zestresowanym. Łatwiej o takie błędy na dużych zawodach, czego przykładem może być sam król sprintu - Usain Bolt. Falstart to nic innego jak przedwczesna reakcja startowa, która doprowadziła do rozpoczęcia biegu, lub też wypadnięcie z bloku przed startem. Falstart może być spowodowany dekoncentracją, zdenerwowaniem czy innymi czynnikami.

blokiKażdy związek sportowy ma na celu zrzeszanie grup sportowych w postaci klubów czy stowarzyszeń, te z kolei stanowiąc dolną część struktury, jednak najważniejszą, gromadzą poszczególnych zawodników i trenerów od których de facto wszystko się zaczyna i którzy powinni mieć decydujący wpływ na swoich podopiecznych. Od lat w Polskim Związku Lekkiej Atletyki (zresztą nie tylko w nim, ta sama sytuacja ma miejsce w innych związkach i instytucjach nad jak i podrzędnych), obserwuje się często kolokwialnie zwane kolesiostwo czy też podporządkowywanie mniejszych klubów. Często wbrew woli samych zainteresowanych przypadki te dotyczą szkoleń czy samych startów. Różnie bywa z powołaniami do kadry i wszystkim tym co otacza system szkolenia.

lekkoatletapiktogramPowołania zawodników na obozy kadry narodowej co roku budzą wiele kontrowersji. Listy publikowane na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki nie raz wydawały się być "układane" w sposób lekko mówiąc niesprawiedliwy.

Co roku, na każdej liście z powołaniami znajdą się osoby, które są powołane do kadry narodowej, bez... większych ku temu podstaw, a jedynie za namową trenera, czy osoby znajomej osobom… powołującym i zatwierdzającym ostateczny skład kadry. Zresztą te przypadki to i tak mniejsze zło, niż te, gdy do kadry nie powołuje się osób, którym ta się należy. Dlaczego tak jest? Znane Orwelowskie powiedzenie z Folwarku Zwierząt - są równi i równiejsi jest obecne, nawet na stadionach lekkoatletycznych.

Polub blog

© 2014-2017 Człowiek Stadion. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

O blogu

Człowiek stadion - czyli ja! 

Kim jestem? Pasjonatem, byłym zawodnikiem, zapaleńcem. Osobą, która pisze o tym co się dzieje w świecie królowej sportu. Piszę o tym co myślę, z punktu widzenia byłego zawodnika. Prowadzę wywiady, piszę o nowinkach, poruszam trudne tematy.

Wszystko w imię lekkiej atletyki.

Blog zawiera przemyślenia, wywiady i wszystko inne czego nie znajdziesz nigdzie indziej.