belkatop

A+ A A-

Bełchatów: bubel za 9 mln?

1Prace na obiekcie w Bełchatowie zakończono w 2016 roku. Inwestycja warta ponad 9 mln złotych jest pełna niedociągnięć. Począwszy od bieżni, skoczni, kończąc na murawie, sprzęcie i chociażby trybunach. Po opuszczeniu placu budowy przez robotników nie odbyło się również żadne oficjalne otwarcie obiektu.

Bełchatowski stadion należący do powiatu nie ma żadnej toalety dla widzów, których na stadionie może znaleźć się kilkuset, brakuje bram wjazdowych na płytę boiska np. dla karetek, nie ma także studzienek technicznych, więc jest problem z rozgrywaniem zawodów lekkoateltycznych. Wątpliwości budzi też zbyt mała odległość pomiędzy płotem, a skocznią do skoku w dal.

Problem jest także z samą murawą, na której można trenować, ale 8 godzin w tygodniu, czyli średnio godzinę dziennie. Wszelkie poprawki budowalne narażają właścicieli obiektu - czyli Powiatowe Centrum Sportu na utratę gwarancji od wykonawcy. Wina leży prawdopoodbnie po stronie projektu, jednak powiat sądzi się z wykonawcą za nieżetelne wykonanie stadionu.

Obiekt pod lupę wzięło wielu radnych, projekt jest także sprawdzany przez KOiU Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, aby sprawdzić, czy stadion aby na pewno spełnia wszystkie wymogi Związku.

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

Mapa stadionów

mapa s