belkatop

A+ A A-

Polska: jak niszczeją stadiony w kraju

5Jak nie należy dbać o nawierzchnię syntetyczne i jak szybko ona niszczeje, wiedzą tylko ci zarządcy, którym zależy na utrzymaniu obiektów w czystości, a gospodarze stadionów wykonują swoją pracę sumiennie. Niestety nie wszędzie tak jest. Podczas jednej z wizyt na pewnym stadionie zastaliśmy wiele złego, coś czego być w zasadzie nie powinno. 

Piach, kamienie, gałęzie, woda, wapno (po działalności piłkarskiej) - w zasadzie wszystko co lubią grzyby, pleśnie czy inne organizmy niszczące tego typu nawierzchnie. Jak wiadomo nawierzchnia syntetyczna, to coś o co należy dbać, a w zasadzie nawet ze dwa razy w roku czyścić i prać za pomoca specjalnych środków, aby przedłużyć jej żywotność i właściwości.

Niejedna gmina, niejeden klub dałyby wiele aby mieć na swoim terenie obiekt tartanowy, będący w oczkiem głowie lekkoatletów. Są jednak miejsca w Polsce gdzie stadiony są, ale brak tam zainteresowania lekkoatletyką i dbałością o powstałe m. in. przy udziale Ministerstwa obiekty. Nie ma bowiem organu, który zajmowałby się kontrolą obiektów i ich wykorzystaniem po ich powstaniu.

Poniżej mini galeria obiektu na wschodzie Polski.

Mapa stadionów

mapa s