belkatop

A+ A A-

Świdnica: kolejna lekkoatletyczna arena na Dolnym Śląsku

stadion swidnicaWrocławska firma Saltex Europa wyremontuje stadion przy ul. śląskiej w Świdnicy. Modernizacja obiektu obejmie m. in. budowę bieżni lekkoatletycznej, a jej koszt wyniesie ponad 7 mln złotych. Prace zostaną podzielone na 2 etapy.

Pełny koszt inwestycji to 7 300 000 PLN. Półtora miliona miasto Świdnica pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki m. in. na budowę bieżni, obiektów lekkoatletycznych jak rzutnie (kula, młot, dysk, oszczep) i skocznie (dal, wzwyż, tyczka) - powstanie także rów do biegów przeszkodowych. Obiekt będzie posiadał 400 metrów długości, cztery tory na bieżni okólnej i sześć na prostej. Do tego powstaną trybuny na 999 miejsc. Cały obiekt zostanie nagłośniony i objęty monitoringiem.

– Firma, która wygrała przetarg, ma bardzo dobre rekomendaje jeśli chodzi o wykonywanie podobnych obiektów w innych miastach. Świdnicy od dawna należał się stadion na miarę XXI wieku. Cieszę się, że w nowym sezonie mecze rozgrywane będą na nowej nawierzchni – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska w wywiadzie dla radiofakty.pl 

 

Źródło: radiofakty.pl
Foto: sport.swidnica.pl

Mapa stadionów

mapa s