belkatop

A+ A A-

Siedlce: stadion przy Prusa doczeka się remontu

4Siedlecki stadion przy ulicy Prusa doczeka się prawdopodobnie modernizacji bieżni. Wysłużona i będąca w co raz gorszym stanie nawierzchnia nie nadaje się już do organizacji imprez sportowych wysokiej rangi. Ostatni raz mistrzostwa Polski gościły tam w 2006 roku podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Ponad 20 letnia nawierzchnia typu mondo czeka na gruntowną modernizację od kilku lat. W ostatnich tygodniach pojawiła się jednak szansa na jej gruntowną modernizację, a nie tylko powierzchowne łatanie dziur. Zarządcy obiektów sportowych zamierzają zdobyć zewnętrzne dofinansowanie na tą inwestycję, bo kosztu mogą być spore - nawet 1 mln złotych.

– Tartan na stadionie ma ponad 20 lat i tak naprawdę co roku musimy nad nim pracować by był bezpieczny dla sportowców – mówi Grzegorz Orzełowski, prezes AMRS. – Mamy świadomość, że bez środków zewnętrznych i to zdecydowanych kwot tego nam się nie uda zrobić. Mam jednak nadzieję, że sięgniemy po pieniądze zewnętrzne tak jak udało nam się to w ubiegłym roku z ministerstwa sportu na siłownię – dodaje.

Stadion w Siedlcach wzbogacił się o obecną nawierzchnię w 1996 roku. Czyli 21 lat temu.

Mapa stadionów

mapa s