belkatop

A+ A A-

Kielce: drugi stadion już niebawem

stadion kielce poliPlan budowy przez kielecką politechnikę ma kilka lat. Obecnie nadarza się szansa wcielenia planów z 2011 roku w życie, a pomóc w tym mają ministerialne środki. Koszt prac szacuje się na 5-5,5 mln złotych. Obiekt miałby mieć oprócz bieżni także boisko piłkarskie.

Stadion jaki powstanie będzie miał prawdopodobnie 400 metrów wraz z sześcioma torami na bieżni okrężnej oraz osiem na prostej 110 metrowej. Do tego skocznie w dal, wzwyż, o tyczce jak również koła i rów z wodą. Obiekt przewidziany głównie dla studentów kieleckiej politechniki mógłby również organizować mistrzostwa Polski młodzików.

Projektowany obiekt przystosowany będzie do organizacji lekkoatletycznych zawodów rangi mistrzostw Polski, ale przede wszystkim jednak przewidziany jest dla studentów Politechniki. Teraz plan nabiera realnych kształtów. Koncepcja stadionu już jest, teraz trzeba poczekać na gotowy projekt, a po nim na pozwolenie na budowę. Aktualnie trwa procedura przetargowa na projekt obiektu. W części centralnej ma znaleźć się boisko do piłki nożnej, wokół bieżnia. W sąsiedztwie stadionu, bezpośrednio przy hali sportowej powstanie budynek z pomieszczeniami na magazyn sprzętu sportowego, zaś istniejące w budynku hali sportowej oraz byłej stołówki szatnie i sanitariaty zostaną przystosowane do obsługi imprez sportowych odbywających się na stadionie – mówi doktor Kazimierz Sokołowski, kanclerz Politechniki Świętokrzyskiej w wywiadzie dla kielce.naszemaisto.pl

Mapa stadionów

mapa s