belkatop

A+ A A-

MSiT: orlik lekkoatletyczny w każdej gminie

stadion lekkoatletycznyMinisterstwo Sportu i Turystyki zamierza znaleźć chętnych na budowę Orlików Lekkoatletycznych w każdej gminie. Resort chciałby, aby każda z 2478 gmin miała na swoim terenie co najmniej bieżnie, rzutnię oraz skocznie do skoku w dal, jednak są to minimalne wymagania. Dostęp do obiektów miałby być bezpłatny.

Wskazana minimalna spefycikacja nie jest obowiązkowa, Orliki mogą być także stadionami lekkoatletycznymi tak jak to było na Dolnym Śląsku, w projekcie Dolny Śląsk dla Królowej Sportu.

W ramach programu resortu w pierwszej kolejności szansę na dofinansowanie miałyby gminy, w których znajdują się kluby lekkoatletyczne.

Za tym wszystkim muszą stać ludzie. Musi stać wykwalifikowany trener. Ludzie też będą musieli nauczyć się, bo jeżeli to będzie ogólnodostępne to znaczy, że będzie trzeba o to samemu dbać, a każdego korci, żeby pojeździć rowerem na tartanie, co jest zabójcze dla takiej nawierzchni - tłumaczy Monika Pyrek, która zabrała głos w sprawie orlików na stronach Radia Szczecin.

Mapa stadionów

mapa s