belkatop

A+ A A-

Lublin: mistrzostwa Polski w 2018?

1Stadion przy ul. Piłsudskiego przestał istnieć po wielu latach eksploatacji obiekt doczekał się przebudowy. Nowy stadion i nowa bieżnia mają ubiegać się o organizację mistrzostw Polski seniorów w 2018 roku. Czy się uda?

Pełnowymiarowy obiekt wraz z trybunami i zapleczem sportowym mają kosztować 37 mln złotych. Gigantyczne koszty mają jednak odbicie w pracach jakie są prowadzone na obiekcie, bo ten wymagał gruntownej przebudowy.

Planujemy, że w 2018 roku mistrzostwa Polski seniorów odbędą się na stadionie Startu - zapowiedział Leszek Dunecki, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. - Będę pierwszym, który podniesie rękę za tą kandydaturą. Pod warunkiem, że prace zostaną skończone, obiekt uzyska certyfikacje, a prezydent Lublina wystąpi z takim wnioskiem - zapewniał Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. MP w lekkiej atletyce mają być zorganizowane na ok. dwa tygodnie przed mistrzostwami Europy. - Prawdopodobnie wypadnie to w lipcu 2018 r. - precyzował Zbigniew Polakowski, wiceprezes PZLA. Pierwsze zawody na przebudowanym stadionie mają się odbyć już jesienią tego roku. - Może to być finał Ligi Lekkoatletycznej - wskazywał Dunecki w wywiadzie dla Kuriera Lubelskiego.

1

1

1

Mapa stadionów

mapa s