belkatop

A+ A A-

Katowice: AWF z gruntem pod nowy stadion

stadion awf katowiceKatowicka Akademia Wychowania Fizycznego otrzymała od miasta grunt pod budowę nowego kompleksu sportowego, na którym ma stanąć m. in. profesjonalny stadion lekkoatletyczny. Obecny stadion jakim dysponuje uczelnia nie daje możliwości w pełni przeprowadzenia treningów ze względu na 4 tory na łukach, a także organizacji poważnych mityngów.

Akademia Wychowania Fizycznego wystosowała wniosek o otrzymanie od miasta Katowice terenu pod budowę kompleksu sportowego, w skład którego mają wejść m. in. hala i stadion lekkoatletyczny. Obiekty miałyby służyć katowickim sportowcom przez cały rok, a dodatkowo miałyby dać możliwość organizacji mityngów lekkoatletycznych nawet w skali europejskiej.

W ramach inwestycji ma powstać m. in. 8 torowa bieżnia i stadion na 3,5 tys. miejsc. Inwestycję szacuje się na około 40 mln zł. Obiekt ma być gotowy w 2019 roku.

Z wniosku Uczelni wynika, że powstanie obiektu takiej klasy stworzy profesjonalną bazę treningową i szkoleniową dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego możliwą do wykorzystywania przez cały rok, jak również pozwoli ubiegać się o organizację zawodów rangi Mistrzostw Polski i mityngów międzynarodowych, co według Uczelni przysłuży się promowaniu i rozpowszechnianiu aktywności fizycznej wśród mieszkańców Katowic – czytamy na stronach lokalnej prasy w uzasadnieniu do uchwały, nad którą będą głosować katowiccy radni.

Mapa stadionów

mapa s