belkatop

A+ A A-

Szczecinek: stadion za prawie 10 mln jeszcze w tym roku

stadion szczecinekStadion w Świątkach rośnie jak na drożdżach, w ubiegłym roku prace toczone były szybciej niż przewidywał harmonogram. Inwestycja jest na dobrej drodze, aby w tym roku stadion w dzielnicy Szczecinka przyjął na swoją bieżnię czołowych lekkoatletów w kraju.

 

Budowa stadionu ma miejsce przy Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. Prace obejmują budowę obiektu, a także zaplecze sportowo-sanitarne. Wszystko jest na dobrej drodze, aby oddać obiekt jeszcze w tym roku. Koszt prac to ponad 9 mln PLN. Do tej pory ministerstwo zadeklarowało wsparcie w wysokości 30% inwestycji, jednak miasto stara się o dodatkowe środki.

Obiekt ma posiadać 6-torową, tartanową bieżnia o długości 400 metrów – oraz osiem torów na głównej prostej. Widzowie zasiądą na trybunie mogącej pomieścić 600 osób. Ponadto powstanie rów z wodą do biegów z przeszkodami, dwie skocznie w dal, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie skocznie do skoku o tyczce, rzutnię do rzutu młotem i dyskiem oraz dwa pola do pchnięcia kulą. Na płycie głównej wyznaczone zostanie także pole do rzutu oszczepem oraz część rozgrzewkowa z dwutorową, 80-metrową bieżnią i skoczniami do skoku w dal i wzwyż. 

 

Mapa stadionów

mapa s