belkatop

A+ A A-

Gorzów Wlkp: stadion w 2018? Jest szansa!

stadion gorzow projektNawet 10 mln złotych może kosztować nowy stadion, który ma powstać do 2019 roku na stadionie Warty w Gorzowie Wielkopolskim. Obiekt ma spełniać wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do organizacji imprez krajowych. Miasto jak i województwo lubuskie są zainteresowane organizacją w 2019 roku Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce, właśnie na tym obiekcie. Czy się uda?

Zawodnicy, trenerzy oraz działacze lekkoatletyczni od lat zabiegają o ten obiekt z władzami miasta, w końcu pojawiła się realna szansa że ponad 120 000 miasto wojewódzkie z grubo ponad 200 zawodnikami w różnych kat. wiekowych wzbogaci się o obiekt do organizacji zawodów na szczeblu krajowym, nie mówiąc już o możliwości szlifowania formy i umiejętności na tartanie.

Do tej pory jedyny tartanowy stadion znajdował się przy szkole, jednak 200 metrowa bieżnia i ostre łuki nie pozwalały na organizację treningów specjalistycznych. Teraz wszystko ma się zmienić.

Stadion w Gorzowie ma być warty około 10 mln złotych, w tej sprawie wystosowano również pismo do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie kluczowej inwestycji na najbliższe lata w tym mieście. Obiekt ma spełniać wszelski wymogi PZLA do organizacji mistrzostw Polski. Stadion ma posiadać 8 torów, wszelskie rzutnie, skocznie oraz wyposażenie z górnej półki. Nawierzchnia jaka pojawi się na tym obiekcie (Conipur) ma być warta ok. 4 mln złotych i będzie w kolorze lazurowym.

Dziś miejsce w jakim ma powstać stadion wygląda fatalnie, więc cała inwestycja jest sporo warta, jednak jeśli z ministerstwa napływnie pozytywny odzew, prace mogą zostać skończone jeszcze w 2018 roku.

stadion warty w gorzowieTo w tym miejscu ma powstać nowoczesny stadion lekkoatletyczny w Gorzowie Wielkopolski. Foto: wikimapia.org - Stadion Warty Gorzów

 

 

 

Mapa stadionów

mapa s