belkatop

A+ A A-

Ostrowiec Świętokrzyski: stadion w 2018

stadion ostrowiecswkW 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim ma powstać stadion lekkoatletyczny, który będzie mógł zorganizowac mistrzostwa Polski młodzików. Obiekt został wpisany na listę inwestycji tego miasta, a dofinansowanie ma się pojawić m. in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Stadion planuje się wybudować pomiędzy dwoma szkołami, w pobliżu szkoły mistrzostwa sportowego.

Mamy tam cały kompleks szkolny - dwa licea, gimnazjum, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Szkołę Mistrzostwa Sportowego, internat, a między nimi plac, na którym kiedyś odbywały się zawody sportowe.Projekt stadionu jest już gotowy i wstępnie zaakceptowany. Oficjalnie ma zostać w marcu, w kwietniu natomiast powiat będzie się ubiegał o środki na jego budowę z ministerstwa sportu. - Stadion niestety nie będzie miał osiem bieżni do biegów długodystansowych, tylko sześć, bo więcej się tam nie zmieści – mówi Zdzisław Kałamaga - starosta ostrowiecki.

Obiekt ma mieć wszystkie obiekty i urządzenia potrzebne do rozgrywania imprez sportowych na szczeblu krajowym od skoczni po rzutnie. Planowane zakończenie inwestycji to IV kwartał 2018 roku.

 

Mapa stadionów

mapa s