belkatop

A+ A A-

Opole: w planach... hala lekkoatletyczna

hala opoleWłodarze Opola planują wybudować hale lekkoateltyczną dla swoich zawodników oraz wszystkich mieszkańców. Miasto mające spore ambicje sportowe, a także wielu utytułowanych zawodników i międzynarodowy mityng skoku wzwyż przymierza się do budowy hali na terenie Politechniki Opolskiej.

Hale lekkoatletyczne to priorytetowy temat w naszym kraju od 2 lat, ale równie często zapominany jak i poruszany. Obiekty tego typu są właściwie wykorzystywane sezonowo, a ich koszty przewyższają budowę stadionów kilkukrotnie. Ciężej na taki projekt zebrać również pieniądze, jednak biorąc pod uwage zainteresowanie klubów startami i obozami w lekkoatletycznej Polsce, inwestycja nie jest wcale taka nie trafiona. Zauważyli to włodarze Opola.

 Około 25 milionów złotych szacunkowo ma kosztować nowa hala lekkoatletyczna, o budowę której stara się Politechnika Opolska. Ma ona powstać na terenie kampusu przy Prószkowskiej. Niedaleko istniejącej już hali, gdzie tartanem wyłożone jest około 75 metrów.

- Mamy miejsce na budowę takiego obiektu, trzeba teraz zebrać środki - mówi rektor Tukiendorf. - Mamy oprócz dobrze wyposażonego kampusu jeszcze jedną z najlepszych pływalni w Polsce. Naszym docelowym zadaniem jest, aby w miejscu tej hali poczołgowej powstała nowoczesna hala lekkoatletyczna. Ona będzie służyć wszystkim mieszkańcom regionu.

- Budowa obiektu miałaby tylko pozytywne skutki - stwierdził Arkadiusz Wiśniewski. - Dalszy rozwój miasta, środowiska akademickiego. Ta hala, podobnie jak stadion lekkoatletyczny, który działa i żyje swoim życiem, będzie wykorzystywana. Miasto włącza się w rozwój uczelni, które są nieodłącznym jego elementem. 

Obiekt w Opolu ma być wzorowany na hali, która powstała w Raciborzu, a jej koszt wyniósł 14 mln złotych. Niestety hala na Śląsku nie spałnia wymogów PZLA, ani nie jest wstanie organizować mityngów na jakimkolwiek szczeblu.

Mapa stadionów

mapa s