belkatop

A+ A A-

Bydgoszcz: powstanie nowa hala dla Zawiszy

hala zawisza04Lekkoatletyczne sukcesy zawodników bydgoskiego Zawiszy oraz aspiracje na organizacje potężnych mityngów lekkoatletycznych w Bydgoszczy stały się inspiracją dla władz miasta do budowy hali lekkoatletycznej z prawdziwego zdarzenia. Obiekt będzie służył nie tylko zawodnikom związanym z Królową Sportu ale i osobą lubiącym sporty strzeleckie.

Pracownia architektoniczna TBI Architekci zaprezentowała na swojej stronie internetowej projekt hali lekkoatletycznej na terenie kompleksu sportowego Zawisza. Obiekt będzie miał 8 torów wewnątrz, oraz 6 na łukach. Długość bieżni ma wynieść 200 metrów, jednak bez pochylonych łuków. Podobną halę można odwiedzić w Raciborzu (tam jednak prosta ma ponad 100 metrów).

Obiekt wyposażony będzie także w skocznie i rzutnie, które pozwolą organizować ciekawe mityngi nawet na poziomie międzynarodowym. Hala ma powstać na terenie kompleksu sportowego Zawisza, w sąsiedztwie istniejącej infrastruktury strzeleckiej. Oprócz zawodów lekkoatletycznych hala ma być także dostosowana do sportów strzeleckich. 

W tym roku miasto ma zarezerwować 500 000 zł na przygotowanie projektu, później ma ogłosić przetarg na wykonanie hali.

hala zawisza02

hala zawisza01

Mapa stadionów

mapa s