belkatop

A+ A A-

Ruda Śląska: prace nabierają tempa, stadion jeszcze w tym roku

stadion rudaPogoń Ruda Śląska - klub lekkoatletyczny z olbrzymimi sukcesami na arenie krajowej. Klub który zasłużenie doczekał się modernizacji stadionu, który ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku. Obiekt będzie posiadał 400 metrów, koło do rzutów, rów z wodą - czyli wszystko aby zorganizować porządny mityng lekkoatletyczny o zasięgu krajowym.

Stadion jeszcze w tym roku wzbogaci się o bieżnie tartanową, rów z wodą, szkocznie oraz rzutnie - będzie to kompleksowo wyposażony obiekt, który przy dobrych wiatrach będzie mógł organizować zawody mistrzostw Polski młodzików.

Nowa inwestycja obejmuje powstanie boiska lekkoatletycznego z trawy naturalnej o wymiarach 72,7 m x 100 m, umożliwiającego trening konkurencji rzutowych (rzut młotem, oszczepem, dyskiem). - Natomiast wokół niego powstanie sześciotorowa 400-metrowa bieżnia z nawierzchni poliuretanowej. Na prostej bieżnia posiadać będzie 8 torów, co pozwoli na rozgrywanie zawodów na dystansie 100 m oraz 110 m przez płotki. Dodatkowo wybudowany zostanie rów z wodą do biegów z przeszkodami - zdradza Adam Nowak, rzecznik prasowy rudzkiego magistratu - w rozmiwie z dziennikzachodni.pl

Stadion i wszystkie prace z nim zwiazane ma kosztować mniej niz 5 mln złotych. Drugi etap prac ma obejmować parkingi, zaplecze sanitarne, trybuny itp. Prace mają zostać zakończone do 31 lipca 2017 roku.

 

Mapa stadionów

mapa s