belkatop

A+ A A-

Ostróda: stadion nabiera wody

stadion ostródaStadion w Ostródzie nie doczekał się jeszcze odbioru i oficjalnego otwarcia, jednak stan w jakim jest obecnie pozostawia wiele do życzenia. Roztopiony śnieg i ciągłe opady zalegają na płycie tworząc swoisty basenik. Sprawa zresztą powtarza się nawet po mniejszych opadach. Jak czytamy na stronie lokalnego dziennika (nasz-glos.com) - na stadionie stoi woda nawet po niewielkich opadach deszczu.

Koszt inwestycji wyniósł do tej pory blisko 3,5 mln złotych, za taką sumę można zbudować ładny i kameralny stadion - jak ten w Ostródzie, jednak nie można  zapominać o inwestycjach przystadionowych jak odpowiedni drenaż płyty i bieżni. Płyta trawiasta jak gąbka chłonie wodę, a w okresie gdzie nadmiar wody spoczywa w glebie, spora jej część pozostaje na zewnątrz.

Odpowiednie odprowadzenie nadmiaru wody powinno być jedną z istotniejszych prac na obiekcie który ma służyć sportowcom jak i mieszkańcom miasta. Woda zostając w glebie, pod tartanem oraz na tartanie będzie zamarzała powodując niszczenie tego obiektu, jeszcze przed pierwszym oficjalnym strzełem startera na zawodach sportowych. Bieżnia zacznie się uwypuklać, zapadać i tracić swoje właściowści.

Stadion w Ostródzie będzie posiadał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do organizacji zawodów wojewódzkich oraz mityngów z ograniczoną liczbą konkurencji - jednak potrzebne są jeszcze do tego trybuny i kilka mniejszych inwestycji (sanitariaty, szatnie), które mają powstać za kolejne 1,5mln złotych.

 

Mapa stadionów

mapa s