To zbiera na utrzymanie serwera

Mapa stadionów

mapa s

Lublin: stadion w 2017 roku

Stadion w LublinieObiekt w Lublinie jest już praktycznie ruiną. Po wielu problemach finansowych i tych związanych prawnie z modernizacją pojawia się szansa na odnowienie obiektu przy ul. Piłsudskiego. 

Rada Miasta postanowiła wyrazić zgodę na zabezpieczenie środków na ten cel. Dawno temu pisaliśmy na temat modernizacji, ostatecznych planów i problemów m. in. z konserwatorem zabytków. Teraz kolejne obietnice pojawiły się wraz z nową radą miejską, która obiecuje, że stadion pojawi się najpóźniej w 2017 roku. Niegdyś jeden z ładniejszych obiektów, dzisiaj jest ruiną, która nie może organizować żadnych poważnych imprez.

Zaplanowane dwie transze w wysokości 5mln - w tym roku, oraz 26mln w przyszłym roku, a także ubieganie się o środki resortu sportu mogą spowodować, ze obiekt w Lublinie będzie jednym z piękniejszych w kraju. Bogate tradycje lekkoatletyczne oraz spore zainteresowanie lekkoatletyką w tym rejonie mogą uczynić Lublin dogodnym miejscem do trenowania lekkiej atletyki.

Stadiony powstałe w 2016 roku

O blogu

Człowiek stadion - czyli ja! 

Kim jestem? Pasjonatem, byłym zawodnikiem, zapaleńcem. Osobą, która pisze o tym co się dzieje w świecie królowej sportu. Piszę o tym co myślę, z punktu widzenia byłego zawodnika. Prowadzę wywiady, piszę o nowinkach, poruszam trudne tematy.

Wszystko w imię lekkiej atletyki.

Blog zawiera przemyślenia, wywiady i wszystko inne czego nie znajdziesz nigdzie indziej.