A+ A A-

Warszawa: Skra w rękach ratusza

hala awfRKS Skra Warszawa traci stadion lekkoatletyczny z bogatą historią na rzecz miasta stołecznego Warszawa. Miasto nie wierzy w możliwości klubu oraz zapewnienia mające na celu odnowienie obiektu.

Podczas ostatniej koferencji miasto wezwało do oddania obiektu, który klub dzierżawił przy ul. Wawelskiej oraz Żwirki i Wigury w Warszawie. Miasto zapewnia, że nie zamierza sprzedać i zmieniać przeznaczenia obiektu. Wręcz przeciwnie - chce podnieść Skrę z ruiny i przywrócić dawną świetność.

– Naszym głównym celem jest przywrócenie obiektu przy ulicy Wawelskiej 5 mieszkańcom Warszawy i jej sportowcom, dlatego też już w przyszłym roku na tym terenie planujemy modernizację siłowni oraz boiska bocznego. W planach dla tej nieruchomości zmierzamy do zachowania ciągłości bieżącej działalności i wykorzystania przestrzeni, biorąc pod uwagę dotychczasową historię lekkoatletyczną – mówiła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska cytowana na stronie warszawa.wyborcza.pl

Nowy obiekt będzie prawdopodobnie wyposażony w bisko treningowe, kompleks basenów, tor łyżwiarsko-rolkarski, hotel, amfiteatr oraz stadion lekkoatletyczny wraz z trybynami. Dodatkowo miasto samo zapewni projekt architektoniczny.

Rozmowy w sprawie trzyletniej dzierżawy zostały zerwane w związku z brakiem przejrzystości, brakiem faktur oraz nieprzekazaniem ksiąg obiektów.