A+ A A-

Tarnów: stadion do odbioru w wakacje

tarnow planStadion lekkoatletyczny w Tarnowie powstanie prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Trwają prace budowlane, związane z wylewaniem betonu, po czym pojawi się nawierzchnia asfaltowa, a później tartanowa. Obiekt ma być gotowy już w wakacje.

Warty blisko 7 mln złotych obiekt zaczęto budować w 2013 roku, na miejscu stadionu Klubu Sportowego "Błękitni". Po blisko 4 latach ten ma szansę powstać i pozwolić tarnowskim lekkoatletą na treningi z prawdziwego zdarzenia. Obiekt ma służyć także miejscowym piłkarzom oraz być miejscem organizacji koncertów, co raczej budzi spore wątpliwości w przypadku chęci utrzymania w dobrej jakości murawy i nawierzchni syntetycznej.

- Takiego stadionu Tarnów dotąd nie miał, nasi lekkoatleci jeździli do Mielca – mówi Arkadiusz Marszałek, zastępca dyrektora Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Teraz to się zmieni – przy Piłsudskiego powstaje bieżnia lekkoatletyczna, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, skocznia do trójskoku, do skoku w dal, o tyczce i wzwyż oraz boisko do piłki nożnej. Betonowa trybuna pomieści około dwóch tysięcy widzów, a dzięki oświetleniu z obiektu będzie można korzystać również wieczorem - powiedział Marszałek w komenarzy dla tarnow.net.pl

Źródło: www.tarnow.net.pl