belkatop

A+ A A-
  • Kategoria: Aktualności obiekty
  • Odsłony: 4220

Bytów: zamiast po stadionie, trenują na polu

 Przez ubiegły rok w pomorskim bytowie niewiele się zmieniło, kolorów nabrała jedynie murawa stadionu sportowego lub też piłkarskiego, miejscowego klubu, który zajmuje po rundzie jesiennej 11 miejsce w jakże prestiżowej I lidze. Stadion piłkarski musi być przygotowany do każdego spotkania i tak też jest. Podlewanie murawy w okresie letnim odbywa się regularnie, jednak oprócz pięknej zieleni pojawia się też błoto powstałe z połączenia wody no i mączki, bo o tartanie w tej części kraju można pomarzyć.

stadion bytów

Bieżnia - idealna na zawody biegów przeszkodowych...

O tym, że w Bytowie łatwo nie jest, pisaliśmy w artykule opublikowanym ponad rok temu Bytów: problem ze stadionem. W tej materii zmieniło się tyle, że bytowscy zawodnicy raczej szerokim łukiem omijają błoto na stadionie miejskim i przenieśli się na małe przyszkolne bieżnie. W okresie, gdy bieżnie nie są dostępne - można ich spotkać na polnych dróżkach - jednak lepszych niż miękka mączka - bo utwardzonych.

stadion bytów

Trenować gdzieś trzeba...

stadion bytów

Nawet jeśli jest to pole...

Sytuacja w Bytowie jest trudna, medale Mistrzostw Polski i zawodnicy w kadrze narodowej to jak widać za mało dla miasta, które mogłoby starać się o dotację. Przecież rozgrywki w I lidze to już jak na polskie warunki przyzwoity wynik, dołożyć do tego plan modernizacji i godny wizerunek dla obu dyscyplin + dofinansowanie z Ministerstwa, a nawet mała 4 torowa bieżnia za 2-3 miliony mogłaby powstać w ciągu roku.

Niestety, trzeba chcieć, a w Bytowie nikt, poza lekkoatletami nie zamierza się rozwijać.