belkatop

A+ A A-
  • Kategoria: Aktualności obiekty
  • Odsłony: 3629

Bytów: problem ze stadionem

 

Miasto w zeszłym roku postanowiło jednak zrobić ukłon w stronę zawodników i trenerów, tworząc plan budowy obiektu. Niestety, pod koniec 2014 roku plan legł w gruzach razem z gruntem, który jest nierentowny, bo samo jego ustabilizowanie kosztowałoby ponad 1.5mln złotych, nie mówiąc już o kosztach samego obiektu. Tym samym obiekt przy ul. Brzozowej nigdy nie powstanie, a nowy, który ma powstać być może w lokalizacji Szkoły Podstawowej nr 2 musi poczekać na swoją kolejkę, gdyż w budżecie gminy na 2015 rok nie przeznaczono ani złotówki na taką inwestycję.

Płot ustawiony wszerz boiska...

Według projektu nowy stadion lekkoatletyczny w Bytowie ma mieć bieżnię z sześcioma torami, rzutnie, skocznie, trybuny. W projekcie jest też budowa nowego piłkarskiego boiska treningowego. Szacowany koszt to około 6 milionów złotych. Obecny stadion miejski tonie wraz z każdym opadem deszczu, a jakiekolwiek treningi są tak niemożliwe. Jakiś czas temu, postawiono wszerz boiska płot, który uniemożliwia bieganie odcinków...

Jak wejść na stadion? Tylko po rusztowaniu.

Może to forma rozgrzewki?

No i już tylko kilkadziesiąt metrów i bieżnia!

Najbliższa data, kiedy być może ktoś wbije w Bytowie szpadel pod budowę obiektu to rok 2016, do tego czasu medaliści i mistrzowie kraju muszą zmagać się z włodarzami obiektu, który na co dzień jest ciężko dostępny. Oprócz dostępu wiele do życzenia pozostawia także sama mączka i osoby pilnujące stadionu. Ci często zakazują biegania w kolcach po mączce, a każde inne nienaturalne ich zdaniem zachowanie pacyfikują. W ostatnim czasie jedyna droga prowadząca na stadion to ta przez rusztowania i płoty. O bytowskich zawodnikach nikt nie pamięta, a jedyny mączkowy stadion jak widać jest ciężko dostępny. Podobnie jest z tartanowym Orlikiem lekkoatletycznym - wstęp w kolcach? Surowo wzbronione!

Tym razem na stadion... z traktorem!

 

Siła biegowa z przyczepą jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Padało...

"Bytów miastem joggingu" - tak głosi maksyma miasta. 

Jogging w kaloszach! To jest to! Ale zaraz, jak to wstęp wzbroniony?

Orlik, tartan... ale o kolcach nie ma mowy!

Potrzebujesz pomocy? Chcesz zgłosić podobny temat? Napisz do nas!

Wpis pierwotnie pojawił się na stronie www.biegajznami.pl