belkatop

A+ A A-

Świnoujście: bieżnia z poślizgiem

Bieżnia w Świnoujściu miała powstać jeszcze w wakacje, jednak prace jakie przeporwadzono przy okazji wymiany oświetlenia przeciągnęły się kilka miesięcy, a miasto zgodziło się na przesunięcie terminu oddania bieżni przez wykonawcę do końca listopada. Powodem były problemy z nasypami, wokół stadionu, w które wmontowano nowe maszty oświetleniowe.

Firma TAMEX mająca ogromne doświadczenie w relizacji tego typu projektów przygotuje stadion kompleksowo. Obiet Floty Świnoujście, który był typowo piłkarskim stadionem wzbogaci się o 4-torowa okrężną bieżnię lekkoatletyczną o długości 400 metrów, 6-torową bieżnię prostą o dystansie 100 metrów, a także stanowiska do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem.

Obiekt położony w bardzo malowniczym miejscu będzie olbrzymim konkurentem dla niedawno powstałego stadionu w Wolinie, czy mającego już status lidera w tej części kraju - stadionu w Międzyzdrojach, który jest najprościej mówiąc - w okresie letnim - przepełniony. 

Nowa bieżnia i pełne wyposażenie obiektu, bezwątpienia przyciągną do Świnoujścia setki lekkoatletów, powodując dogodniejsze warunki do treningu zarówno w tym mieście jak i położonym o 30km na wschód Wolinie czy o 17km Miedzyzdrojach.