belkatop

A+ A A-
  • Kategoria: Aktualności obiekty
  • Odsłony: 1469

Środa Wlkp: kara dla wykonawcy stadionu

 

Główny inwestor sprzeciwia się takiej karze i nie chce, aby ta była naliczana, mimo iż wszystko zawarte było w umowie jaką zdecydował się podpisać.

Wartość inwestycji w Środzie Wielkopolskiej to 3 100 923,60 zł, oferta ta była najkorzystniejszą cenowo, a mimo tego wykonawca ma ponad 1 mln złotych na prace budowlane i rekomt (od kwoty odjęto wartość m. in. bieżni około 525 tysięcy).  Stadion miał zostać oddany we wrześniu, jednak już na początku prac, wykonawca prosił o wydłużenie terminu inwestycji.

– Podpisując umowę ze zleceniodawcą, Starostwem Powiatowym, główny wykonawca deklarował profesjonalizm i najwyższy poziom świadczonych usług. Niestety słowa nie dotrzymał, w efekcie czego ostateczny termin przebudowy stadionu wciąż nie jest znany – opisuje sytuację Starosta Średzki Marcin Bednarz. – Naszym obowiązkiem jest odpowiedzialne dysponowanie środkami publicznymi, dlatego bardzo dokładnie przeanalizujemy tę sprawę, aby skutki opóźnienia budowy nie przyniosły szkody mieszkańcom powiatu. Problemem są również płatności dla podwykonawców, którzy w przeciwieństwie do wykonawcy ponieśli koszty, które nie zostały im zrekompensowane – dodaje Starosta, cytowany na lokalnych stronach internetowych.

W ramach projektu powstać miały trybuny, pełnowartościowy stadion lekkoatletyczny oraz mniejsze inwestycje.