A+ A A-

Środa Wlkp: kara dla wykonawcy stadionu

stadion srodaStadion w Środzie Wielkopolskiej miał być gotowy do odbioru jeszcze w tym roku, pierwsze treningi mogłyby się odbyć już na wiosne, jednak zawiódł wykonawca. Firma Eversport płaci solidne kary za każdy dzień zwłoki. Nie jest to dużo jak na wartość całej inwestycji, ale 6 000 zł to kara jaką wymierzyło  wykonawcy starostwo w Środzie.

 

Główny inwestor sprzeciwia się takiej karze i nie chce, aby ta była naliczana, mimo iż wszystko zawarte było w umowie jaką zdecydował się podpisać.

Wartość inwestycji w Środzie Wielkopolskiej to 3 100 923,60 zł, oferta ta była najkorzystniejszą cenowo, a mimo tego wykonawca ma ponad 1 mln złotych na prace budowlane i rekomt (od kwoty odjęto wartość m. in. bieżni około 525 tysięcy).  Stadion miał zostać oddany we wrześniu, jednak już na początku prac, wykonawca prosił o wydłużenie terminu inwestycji.

– Podpisując umowę ze zleceniodawcą, Starostwem Powiatowym, główny wykonawca deklarował profesjonalizm i najwyższy poziom świadczonych usług. Niestety słowa nie dotrzymał, w efekcie czego ostateczny termin przebudowy stadionu wciąż nie jest znany – opisuje sytuację Starosta Średzki Marcin Bednarz. – Naszym obowiązkiem jest odpowiedzialne dysponowanie środkami publicznymi, dlatego bardzo dokładnie przeanalizujemy tę sprawę, aby skutki opóźnienia budowy nie przyniosły szkody mieszkańcom powiatu. Problemem są również płatności dla podwykonawców, którzy w przeciwieństwie do wykonawcy ponieśli koszty, które nie zostały im zrekompensowane – dodaje Starosta, cytowany na lokalnych stronach internetowych.

W ramach projektu powstać miały trybuny, pełnowartościowy stadion lekkoatletyczny oraz mniejsze inwestycje.