A+ A A-

Karpacz: nowe centrum treningowe w Karkonoszach

stadion karpaczStadion w Karpaczu będzie kolejnym górskim kurortem i miejscem zgrupowań setek lekkoatletów. Mając doskonałą bazę noclegową oraz znakomite położenie - miasto będzie jednym z popularniejszych miejsc odwiedzanych przez zawodników z Polski. Inwestycji chce pomóc także Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Obiekt będzie zarządzany przez miasto, podobnie jak obecnie istniejący, który ma niewiele ze sportem wspólnego. Sypiące się trybuny, żużlowa bieżnia i zniszczona płyta z trawą zamienią się w nowoczesny obiekt treningowy dla każdego lekkoatlety. Obok tej inwestycji ma powstać etat trenera lekkoatletyki, który ma zając się powstaniem klubu w mieście.

W miejscu obecnego stadionu ma powstać: boisko piłkarskie, kompletna infrastruktura lekkoatletyczna, kort tenisowy a także inne obiekty i urządzenia. Dodatkowo pojawi się nowa trybuna dla ok. 300 widzów i miejsca parkingowe.

Na razie przedstawiono jedynie koncepcję. - Nie obawiam się, że stadion będzie stał pusty. Sądzę, że Karpacz stanie się ważnym ośrodkiem przygotowań lekkoatletycznych. Mamy doskonałą bazę noclegową, teraz sportowcom trzeba dać równie dobry obiekt sportowy – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Obiekt, który ma powstać w mieście nie będzie tanim. Prace wycenia się na 6, a nawet 10 mln złotych.

Są w zasadzie dwa źródła zdobycia pieniędzy na inwestycje lekkoatletyczne. Swój program prowadzi Ministerstwo Sportu i Turystyki. Można w nim dostać maksymalnie 1,5 mln zł dofinansowania – mówi Zbigniew Polakowski, wiceprezes PZLA. - W tym resorcie jest też program pomocy dla obiektów o szczególnym znaczeniu dla sportu, w którym można dostać większe wsparcie. Nasz związek może pomóc w otrzymaniu dotacji, bo to my opiniujemy wnioski. Chcielibyśmy, by Karpacz stał się ośrodkiem przygotowań kadry narodowej – dodaje wiceprezes.