A+ A A-

Tarnów: stadion w przebudowie

tarnow planStadion lekkoatletyczny, a w zasadzie przyszły stadion lekkoatletyczny w Tarnowie ma powstać w połowie 2017 roku. Obiekt ma być sześciotorowy na bieżni okrężnej 400 metrowej, na 8 torowy na prostej. Dodatkowo mają powstać rzutnie oraz skocznie do rozgrywania większej ilości konkurencji technicznych.

Zimą mają trwać prace rozbiórkowe starego obiektu, na wiosnę mają ruszyć roboty budowlane związane z płytą boiska, a więc i bieżnią tartanową. Stadion powstanie przy ul. Piłsudskiego na istniejącym obiekcie KS Błękitni. Wcześniej mówiono także o dzielnicy Mościce, ale kluczowym elementem w tej sprawie było przystosowanie obiektu pod potrzeby uczniów i studentów, a także istniejącej sekcji lekkoatletycznej, która funkcjonuje w Tarnowie.

- Obiekt powstanie w miejscu istniejącego już stadionu KS Błękitni przy ulicy Piłsudskiego. Obiekt ma mieć w sumie około 90 na ponad 160 metrów. Będzie bieżna okrężna sześciotorowa oraz prosta bieżnia 100-metrowa oraz wszystkie elementy wymagane do przeprowadzenia konkurencji technicznych takich, jak rzut młotem, oszczepem czy pchnięcie kulą – mówi Edward Rusnarczyk z Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Planowana jest także kompletna przebudowa boiska piłkarskiego i położenie sztucznych nawierzchni. Wymogiem jest, aby spełniały one przepisy międzynarodowej federacji poszczególnych związków lekkoatletycznych. Liczymy, że to będzie stadion homologowany. W tej chwili trwają rozmowy w tym zakresie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki – tłumaczy Edward Rusnarczyk, cytowany na stronie investmap.pl.

Kompleks sportowy w skład którego wejdą trybuny na ponad 1500 osób, bieżnia lekkoateltyczna, nowa murawa, droga dojazdowa oraz inne mniejsze  inwestycje wycenia się na około 8,5 mln złotych.