A+ A A-

Stężyca: stadion lekkoatletyczny już w 2017

StezycaGmina Stężyca od dawna inwestuje w sportowców ze swojej okolicy. W tym roku oddany do użytku został obiekt piłkarski. W 2017 roku planuje się także odbiór i oddanie do użytkowania stadionu lekkoatletycznego. 

Kompleks sportowy wart 6,5 mln złotych ma zostać zakończony w 2017 roku. Już teraz jest boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią

- Zastosowaliśmy tutaj materiały bardzo wysokiej klasy, to druga płyta w Polsce o tym rodzaju nowoczesnej sztucznej trawy, która na przykład znacznie lepiej „od zwykłej „gumy” reaguje na wysokie temperatury – zaznacza Tomasz Brzoskowski, wójt Stężycy.

Obiekt który powstanie ma również być miejsce rozwoju sportu - powstanie bieżnia lekkoatletyczna oraz inne obiekty i urządzenia. Już dzisiaj mówi się o wypożyczaniu stadionu dla zawodników z Bytowa, gdzie jest problem z zapleczem sportowym.

Otwarcie boiska treningowego kończy pierwszy etap całej inwestycji obejmującej rozbudowę Nadraduńskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Stężycy. Tym samym rozpoczęła się druga część, czyli budowa nowego głównego stadionu w miejscu starego obiektu, zrównanego już z ziemią. Nowy stadion będzie dysponował trawiastą płytą główną, która posłuży nie tylko piłkarzom ale i lekkoatletom (również tym z Bytowa). Obiekt będzie posiadał sześć torów, krytą trybunę dla 500 osób.

Całość doposaży parking na 120 miejsc, ścieżki rowerowe i chodniki. Planowany termin zakończenia prac to 30 czerwca 2017 roku. Inwestycja wynosi około 6,5 mln złotych.