A+ A A-

Szczecinek: stadion pod znakiem zapytania

Hala SzczecinekMała dzielnica Szczecinka - Świątki ma szanse na budowę obiektu lekkoatletycznego. Ten wraz z bieżnią i obiektami miałby powstać przy Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica. Początkowo podupadający plan, ma szansę realizacji. Wiele sukcesów miejscowych lekkoatletów jest niezauważana, a plany i obietnice to zdecydowanie za mało aby wesprzeć ich w dalszym rozwoju. 

Mała hala sportowa z tartanem to jedyny obiekt, gdzie można przeprowadzać sensowne treningi. Jednak... w planach oprócz kosztownego stadionu, są także bieżnia w sąsiedztwie Zespołu Szkół przy ul. Wiatracznej oraz tunel lekkoatletyczny przy Szkole Podstawowej nr 7 na ul. Krakowskiej. Który z tych planów ma największą szansę realizacji i czy wszystkie są potrzebne?

Wiele obietnic otrzymał także powiat ze strony resortu sportu, a ich listy jak się okazuje są bardzo płynne i obiekty planowane przed laty, wypierane są przez nowsze. Dofinansowanie Ministerstwa miało wynieść połowę kosztów, więc miało to być około 5 mln złotych. Plany znajdują się obecnie na tak zwanej prognozie finansowej powiatu szczecineckiego. Dofinansowanie obiektu miałoby także pojawić się ze strony Unii i źródeł PFRON i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Szczeciniecki stadion miałby spełniać wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla stadionów lekkoatletycznych kategorii IV z uzyskaniem certyfikatu IAAF. Obiekt miałby mieć 6-8 torów na prostej i 6 torów na okrężnej, a dodatkowo wszystkie obiekty i urządzenia dla tej klasy obiektów. W skład stadionu weszłaby także bieżnia rozgrzewkowa co najmniej 2-torową o długości 60 metrów. Stadion miałby mieć nawierzchnię mondo w kolorze niebieskim.