belkatop

FACEBOOK

AKTUALNOŚCI

  • Belgrad: Swoboda wicemistrzynią Europy na hali

    Ewa Swoboda, trzecia przed rokiem podczas halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie awansowała o jedną lokatę w klasyfikacji po dyskwalifikacji Ukrainki Ołesii Powch.

TOP POLSKA

Kobiety

60 m 7.18 Ewa SWOBODA
200 m 23.12 Anna KIEŁBASIŃSKA
400 m 51.78 Justyna ŚWIĘTY-ERSETIC
800 m 2:00.70 Angelika CICHOCKA
1000 m 2:45.14 Magdalena KRAWCZYK
1500 m 4:06.35 Angelika CICHOCKA
3000 m 8:53.63 Sofia ENNAOUI
5000 m 20:22.75 Katarzyna ROSIKOŃ
60 m pł K 8.16 Karolina KOŁECZEK
Wzwyż 1.85 Aleksandra NOWAKOWSKA
Tyczka 4.25 Agnieszka KASZUBA
W dal 6.34 Anna JAGACIAK MICHALSKA
Trójskok 13.58 Anna JAGACIAK MICHALSKA
Kula (4) 18.77 Paulina GUBA
5-bój 4385 Adrianna SUŁEK
Chód 3 km 12:54.93 Katarzyna ZDZIEBŁO

OBIEKTY

  • Gmina Osie: stadion i boisko do 2019

    W Gminie Osie (pow. świecki) powstanie nowy stadion lekkoatletyczny oraz boisko do piłki nożnej. Obiekt tartanowy będzie posiadał bieżnię 400 metrową, cztery tory na łukach oraz sześć na prostej, wartość obu inwestycji to około 5 mln złotych.

ZAPOWIEDZI

  • Białystok: Mityng Gwiazd na rynku

    20 maja białostocki rynek zamieni się w arenę zmagań najlepszych lekkoateltów z całego kraju w konkurencjach technicznych. W programie zawodów trzy konkurencje: skok wzwyż, skok o tyczce i pchnięcie kulą, swoją obecność potwierdzili m. in. Piotr Lisek, Sylwester Bednarek czy Michał Haratyk.

A+ A A-

Rzeszów: Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki to projekt zainicjowany przez klub Resovii Rzeszów, który ma kosztować około 32 mln złotych, a dofinansować może go MSiT w wyskości około 50% wartości, a pozostałe środki ma wyłożyć samorząd miejski i wojewódzki. W ramach inwestycji powstać miałoby zaplecze socjalne, siedem szatni z sanitariatami, gabinety lekarskie, sale do badań antydopingowych, siłownie, sala treningowa, a także kryta bieżnia tartanowa o łącznej długość 330 m. Po przebudowie na trybunach Resovii miało zasiąść ok. 6 tys. widzów. Inwestycja nastawiona jest na sport masowy, a w tym rozwój dzieci i młodzieży.

Drugi projekt Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego jest pomysłem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przy ul. Cichej mogłaby powstać hala lekkoatletyczna, w której znajdzie się m. in. 200-metrowa, sześciotorowa bieżnia z trybunami, 60-metrowa bieżnia ośmiotorowa, rozbieg do skoku o tyczce, skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także mobilna rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do oszczepu do ćwiczeń techniki, czy bieżnia rozgrzewkowa 120-metrowa ze skocznią do skoku w dal. Ponadto nie zabraknie też pomieszczeń odnowy biologicznej, będzie siłownia i sala konferencyjna oraz magazyny, szatnie, pokoje dla sędziów, spikera i obsługi medycznej. Koszt tej inwestycji to 30 mln złotych, a połowę jest wstanie przekazać UR - władze czekają jedynie na właściwy podpis, a prace mogłyby ruszyć jeszcze tej wiosny.

Dodajmy jednak, że 50% dofinansowanie ze środków MSiT to maksymalne jakie można uzyskać, a przy dużym zainteresowaniu tymi środkami wielu wnioskodawców, te może wynieść mniej niż planują inwestorzy. Z lekkoatletycznego punktu widzenia zdecydowanie bardziej strategicznym obiektem byłaby hala. Stadion z bieżnią o długości 330 metrów w Rzeszowie nie jest niezbędny, a hala byłaby strategicznym obiektem na mapie Polski.