To zbiera na utrzymanie serwera

Mapa stadionów

 

mapa s

 

Stadiony Mistrzostw Polski 2017

34. PZLA Mistrzostwa Polski U23

SUWAŁKI - 01.07.2017-02.07.2017

71. PZLA Mistrzostwa Polski U20

TORUŃ - 07.07.2017-09.07.2017

93. PZLA Mistrzostwa Polski

BIAŁYSTOK - 21.07.2017-23.07.2017

PZLA Mistrzostwa Polski U16 2017

BIAŁA PODLASKA - 23.09.2017-24.09.2017

Opole: w planach... hala lekkoatletyczna

hala opoleWłodarze Opola planują wybudować hale lekkoateltyczną dla swoich zawodników oraz wszystkich mieszkańców. Miasto mające spore ambicje sportowe, a także wielu utytułowanych zawodników i międzynarodowy mityng skoku wzwyż przymierza się do budowy hali na terenie Politechniki Opolskiej.

Hale lekkoatletyczne to priorytetowy temat w naszym kraju od 2 lat, ale równie często zapominany jak i poruszany. Obiekty tego typu są właściwie wykorzystywane sezonowo, a ich koszty przewyższają budowę stadionów kilkukrotnie. Ciężej na taki projekt zebrać również pieniądze, jednak biorąc pod uwage zainteresowanie klubów startami i obozami w lekkoatletycznej Polsce, inwestycja nie jest wcale taka nie trafiona. Zauważyli to włodarze Opola.

 Około 25 milionów złotych szacunkowo ma kosztować nowa hala lekkoatletyczna, o budowę której stara się Politechnika Opolska. Ma ona powstać na terenie kampusu przy Prószkowskiej. Niedaleko istniejącej już hali, gdzie tartanem wyłożone jest około 75 metrów.

- Mamy miejsce na budowę takiego obiektu, trzeba teraz zebrać środki - mówi rektor Tukiendorf. - Mamy oprócz dobrze wyposażonego kampusu jeszcze jedną z najlepszych pływalni w Polsce. Naszym docelowym zadaniem jest, aby w miejscu tej hali poczołgowej powstała nowoczesna hala lekkoatletyczna. Ona będzie służyć wszystkim mieszkańcom regionu.

- Budowa obiektu miałaby tylko pozytywne skutki - stwierdził Arkadiusz Wiśniewski. - Dalszy rozwój miasta, środowiska akademickiego. Ta hala, podobnie jak stadion lekkoatletyczny, który działa i żyje swoim życiem, będzie wykorzystywana. Miasto włącza się w rozwój uczelni, które są nieodłącznym jego elementem. 

Obiekt w Opolu ma być wzorowany na hali, która powstała w Raciborzu, a jej koszt wyniósł 14 mln złotych. Niestety hala na Śląsku nie spałnia wymogów PZLA, ani nie jest wstanie organizować mityngów na jakimkolwiek szczeblu.

Stadiony powstałe w 2016 roku

O blogu

Człowiek stadion - czyli ja! 

Kim jestem? Pasjonatem, byłym zawodnikiem, zapaleńcem. Osobą, która pisze o tym co się dzieje w świecie królowej sportu. Piszę o tym co myślę, z punktu widzenia byłego zawodnika. Prowadzę wywiady, piszę o nowinkach, poruszam trudne tematy.

Wszystko w imię lekkiej atletyki.

Blog zawiera przemyślenia, wywiady i wszystko inne czego nie znajdziesz nigdzie indziej.