TOP News

Slide item 4

Kielce: drugi stadion już niebawem

Plan budowy przez kielecką politechnikę ma kilka lat. Obecnie nadarza się szansa wcielenia planów z 2011 roku w życie, a pomóc w tym mają ministerialne środki. Koszt prac szacuje się na 5-5,5 mln złotych. Obiekt miałby mieć oprócz bieżni także boisko piłkarskie. >> Czytaj więcej

Slide item 3

Polska: byłe miasta wojewódzkie bez stadionów

Przed reformą wojewódzką w 1999 roku Polska miała 49 województw, później powstało ich 16 - łącząc wiele z nich w większe, wbrew wielu głosom. 18 lat później, nadal wiele z tych miast - byłych stolic województw nie ma swoich stadionów, a część z nich nawet nie planuje budowy takowych. >> Czytaj więcej

Slide item 2

Bytów: 5 firma chętnych na budowę obiektu lekkoatletycznego

Brak stadionu lekkoatletycznego w Bytowie to prawdziwa zmora dla zawodników ale i mieszkańców, chcących pobiegać w normalnych warunkach. >> Czytaj więcej

Slide item 1

Gorzów: miasto gotowe na budowę stadionu

Gorzów Wielkopolski, jedno z miast wojewódzkich w lubuskiem kilkakrotnie przymierzało się do budowy obiektu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia. >> Czytaj więcej

Opole: w planach... hala lekkoatletyczna

hala opoleWłodarze Opola planują wybudować hale lekkoateltyczną dla swoich zawodników oraz wszystkich mieszkańców. Miasto mające spore ambicje sportowe, a także wielu utytułowanych zawodników i międzynarodowy mityng skoku wzwyż przymierza się do budowy hali na terenie Politechniki Opolskiej.

Hale lekkoatletyczne to priorytetowy temat w naszym kraju od 2 lat, ale równie często zapominany jak i poruszany. Obiekty tego typu są właściwie wykorzystywane sezonowo, a ich koszty przewyższają budowę stadionów kilkukrotnie. Ciężej na taki projekt zebrać również pieniądze, jednak biorąc pod uwage zainteresowanie klubów startami i obozami w lekkoatletycznej Polsce, inwestycja nie jest wcale taka nie trafiona. Zauważyli to włodarze Opola.

 Około 25 milionów złotych szacunkowo ma kosztować nowa hala lekkoatletyczna, o budowę której stara się Politechnika Opolska. Ma ona powstać na terenie kampusu przy Prószkowskiej. Niedaleko istniejącej już hali, gdzie tartanem wyłożone jest około 75 metrów.

- Mamy miejsce na budowę takiego obiektu, trzeba teraz zebrać środki - mówi rektor Tukiendorf. - Mamy oprócz dobrze wyposażonego kampusu jeszcze jedną z najlepszych pływalni w Polsce. Naszym docelowym zadaniem jest, aby w miejscu tej hali poczołgowej powstała nowoczesna hala lekkoatletyczna. Ona będzie służyć wszystkim mieszkańcom regionu.

- Budowa obiektu miałaby tylko pozytywne skutki - stwierdził Arkadiusz Wiśniewski. - Dalszy rozwój miasta, środowiska akademickiego. Ta hala, podobnie jak stadion lekkoatletyczny, który działa i żyje swoim życiem, będzie wykorzystywana. Miasto włącza się w rozwój uczelni, które są nieodłącznym jego elementem. 

Obiekt w Opolu ma być wzorowany na hali, która powstała w Raciborzu, a jej koszt wyniósł 14 mln złotych. Niestety hala na Śląsku nie spałnia wymogów PZLA, ani nie jest wstanie organizować mityngów na jakimkolwiek szczeblu.

O blogu

Człowiek stadion - czyli ja! 

Kim jestem? Pasjonatem, byłym zawodnikiem, zapaleńcem. Osobą, która pisze o tym co się dzieje w świecie królowej sportu. Piszę o tym co myślę, z punktu widzenia byłego zawodnika. Prowadzę wywiady, piszę o nowinkach, poruszam trudne tematy.

Wszystko w imię lekkiej atletyki.

Blog zawiera przemyślenia, wywiady i wszystko inne czego nie znajdziesz nigdzie indziej.