belkatop

FACEBOOK

AKTUALNOŚCI

 • Belgrad: Swoboda wicemistrzynią Europy na hali

  Ewa Swoboda, trzecia przed rokiem podczas halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie awansowała o jedną lokatę w klasyfikacji po dyskwalifikacji Ukrainki Ołesii Powch.

TOP POLSKA

Kobiety

60 m 7.18 Ewa SWOBODA
200 m 23.12 Anna KIEŁBASIŃSKA
400 m 51.78 Justyna ŚWIĘTY-ERSETIC
800 m 2:00.70 Angelika CICHOCKA
1000 m 2:45.14 Magdalena KRAWCZYK
1500 m 4:06.35 Angelika CICHOCKA
3000 m 8:53.63 Sofia ENNAOUI
5000 m 20:22.75 Katarzyna ROSIKOŃ
60 m pł K 8.16 Karolina KOŁECZEK
Wzwyż 1.85 Aleksandra NOWAKOWSKA
Tyczka 4.25 Agnieszka KASZUBA
W dal 6.34 Anna JAGACIAK MICHALSKA
Trójskok 13.58 Anna JAGACIAK MICHALSKA
Kula (4) 18.77 Paulina GUBA
5-bój 4385 Adrianna SUŁEK
Chód 3 km 12:54.93 Katarzyna ZDZIEBŁO

OBIEKTY

 • Gmina Osie: stadion i boisko do 2019

  W Gminie Osie (pow. świecki) powstanie nowy stadion lekkoatletyczny oraz boisko do piłki nożnej. Obiekt tartanowy będzie posiadał bieżnię 400 metrową, cztery tory na łukach oraz sześć na prostej, wartość obu inwestycji to około 5 mln złotych.

ZAPOWIEDZI

 • Białystok: Mityng Gwiazd na rynku

  20 maja białostocki rynek zamieni się w arenę zmagań najlepszych lekkoateltów z całego kraju w konkurencjach technicznych. W programie zawodów trzy konkurencje: skok wzwyż, skok o tyczce i pchnięcie kulą, swoją obecność potwierdzili m. in. Piotr Lisek, Sylwester Bednarek czy Michał Haratyk.

A+ A A-
 • Kategoria: Aktualności obiekty
 • Odsłony: 551

Opole: w planach... hala lekkoatletyczna

Hale lekkoatletyczne to priorytetowy temat w naszym kraju od 2 lat, ale równie często zapominany jak i poruszany. Obiekty tego typu są właściwie wykorzystywane sezonowo, a ich koszty przewyższają budowę stadionów kilkukrotnie. Ciężej na taki projekt zebrać również pieniądze, jednak biorąc pod uwage zainteresowanie klubów startami i obozami w lekkoatletycznej Polsce, inwestycja nie jest wcale taka nie trafiona. Zauważyli to włodarze Opola.

 Około 25 milionów złotych szacunkowo ma kosztować nowa hala lekkoatletyczna, o budowę której stara się Politechnika Opolska. Ma ona powstać na terenie kampusu przy Prószkowskiej. Niedaleko istniejącej już hali, gdzie tartanem wyłożone jest około 75 metrów.

- Mamy miejsce na budowę takiego obiektu, trzeba teraz zebrać środki - mówi rektor Tukiendorf. - Mamy oprócz dobrze wyposażonego kampusu jeszcze jedną z najlepszych pływalni w Polsce. Naszym docelowym zadaniem jest, aby w miejscu tej hali poczołgowej powstała nowoczesna hala lekkoatletyczna. Ona będzie służyć wszystkim mieszkańcom regionu.

- Budowa obiektu miałaby tylko pozytywne skutki - stwierdził Arkadiusz Wiśniewski. - Dalszy rozwój miasta, środowiska akademickiego. Ta hala, podobnie jak stadion lekkoatletyczny, który działa i żyje swoim życiem, będzie wykorzystywana. Miasto włącza się w rozwój uczelni, które są nieodłącznym jego elementem. 

Obiekt w Opolu ma być wzorowany na hali, która powstała w Raciborzu, a jej koszt wyniósł 14 mln złotych. Niestety hala na Śląsku nie spałnia wymogów PZLA, ani nie jest wstanie organizować mityngów na jakimkolwiek szczeblu.